Czy inwestowanie w nieruchomości jest opłacalne?

Czy inwestowanie w nieruchomości jest opłacalne?


Często słyszy się, że inwestycja w nieruchomości lub grunty to najpewniejsza inwestycja pod słońcem. Patrząc się na ludzi, którzy zajmują się tym zawodowo można wysnuć tez, że się opłaca i to bardzo. Przeważnie ludzie, którzy obracają nieruchomościami lub oferują usługę jaką jest obsługa nieruchomości warszawa, musieli wystartować z bardzo dużym kapitałem początkowym. Im więcej można stracić, tym więcej można zarobić. Czy inwestycja w nieruchomości opłaca się? Rozważmy wszystkie wady i zalety.Wady


Zacznijmy od tej ciemniejszej strony inwestycji w nieruchomości. Pierwszą i niepodważalnie największą jest wymóg posiadania dużego kapitału na inwestycje, więc nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić lub muszą kombinować na prawo i lewo.

Kolejnym jest brak możliwości kupienia wszystkich dostępnym nieruchomości. Mając kapitał i mogąc sobie na to pozwolić, co nas powstrzymuje? Przepisy. W ostatnich latach wprowadzono znaczne ograniczenia dotyczące zakupu nieruchomości.

Niska płynność finansowa oraz długi okres zwrotu inwestycji to z pewnością kolejne wady.

Nie można zapomnieć, że kapitał to nie wszystko. Trzeba posiadać ekspercką wiedzę na temat rynku i przepisów na nim obowiązujących. Oczywiście zawsze można skorzystać z pomocy firmy, dla której obsługa nieruchomości warszawa to codzienność.Zalety


Nie ma co patrzeć na wszystko w szarych barwach. Inwestycje w nieruchomości mają również wiele zalet. Jedną z nich jest niskie ryzyko. Od czasów II Wojny Światowej ceny nieruchomości cechują się stabilnym wzrostem.

Inwestując w nieruchomość możemy spodziewać się o wiele większego zysku niż po inwestycji w lokaty długoterminowe.

W dodatku jest to dobra forma zabezpieczenia kapitału. W końcu jest to rzecz namacalna, a nie wirtualna.

Kolejną zaletą jest możliwość uzyskania dochodu pasywnego z tytułu wynajmu lub dzierżawy naszej nieruchomości.

Dodatkowo ryzyko stracenia całego kapitału jest praktycznie niemożliwe, ponieważ perspektywa spadku wartości nieruchomości do zera jest nierealna.

Nie zapominajmy też, że jest to dobra forma zabezpieczenia kredytu z możliwością zaciągania kolejnych kredytów.


Jeśli posiadamy wystarczający kapitał, mamy wiedzę potrzebną na działanie w tej branży oraz czujemy, że damy sobie radę, to nic nas nie powstrzymuję od zaczęcia inwestycji w nieruchomości. Jeśli nie jesteśmy pewni, to musimy przeanalizować rynek jeszcze raz, przeczytać wszystkie wady oraz zalety i wtedy na spokojnie podjąć decyzję. Zawsze o pomoc możemy poprosić firmę, która wie czym jest obsługa nieruchomości warszawa i może podpowiedzieć nam pewne rzeczy. Z uwagi na to, że ceny nieruchomości ciągle rosną, jest to bardzo pewna inwestycja, lecz musimy uzbroić się w cierpliwość.