Dentysta dla dzieci

Dentysta dla dzieci http://dentystadladzieciwarszawa.pl/ - warto pamiętać, że regularne wizyty kontrole w gabinetach stomatologicznych, są bardziej ważne, nawet w przypadku najmłodszych dzieci. Przede wszystkim zostają one oswojone z miejscem, a także uczą się nawyku badania swoich zębów, co pozytywnie przekłada się również na ich podejście do tematu stomatologii w dorosłym życiu. Wizyty takie powinny odbywać się średnio co 3 do 6 miesięcy, ale decyzję o częstotliwości spotkań podejmuje tak naprawdę stomatolog.


Decydując się na dentystę w Warszawie należy pamiętać, że nasze dziecko nie było jeszcze na badaniu kontrolnym, panicznie boi się wizyty i trudno nam znaleźć sposób, by przekonać je do pójścia do dentysty. Warto mieć świadomość, że przede wszystkim stomatologia dziecięca przyjmuje za cel pomoc rodzicom i opiekunom, dzięki wprowadzeniu pozytywnej atmosfery podczas wizyty.  W związku z czym przed rozpoczęciem regularnych odwiedzin w gabinecie, sugeruje się wizytę adaptacyjną, podczas której nie jest przeprowadzane żadne z badań. Dziecko natomiast ma możliwość oswojenia się zarówno z miejscem jak i sylwetką doktora. Dzięki temu łatwiej jest wypracować sobie współpracę pomiędzy lekarzem a młodym, nieufnym i niepewnym jeszcze pacjentem.


Dzięki temu w przypadku potrzeby niezwłocznej wizyty w gabinecie, której powodem może być ukruszony ząbek, dentyście łatwiej jest przeprowadzić zabieg, a pacjent lepiej znosi wizytę. Współczesne gabinety stomatologiczne są dostosowane do, bądź co bądź, wyzywających warunków pracy oraz klientów. W trosce o najmłodszych pacjentów, ściany gabinetów są różnokolorowe, by wprowadzić przyjemną atmosferę. Ważny jest również sam kontakt i zachowanie stomatologa. Musi on przede wszystkim być uważny, na wszelkie, niepokojące sygnały ze strony dziecka i zadbać o możliwie najbardziej komfortową atmosferę podczas zabiegu, która nie zniechęci dziecko do dalszych wizyt. W przypadku ekstremalnej fobii na ból, stosowane jest znieczulenie ogólne, jednak stomatologowie zaznaczają, że nie jest to rozwiązanie tylko w przypadku wyjątkowej sytuacji. 


Częściej spotykane są natomiast bajki wyświetlane w telewizorze umieszczonym na ścianie gabinetu, które mają na celu odwrócenie uwagi dziecka od przeprowadzanego zabiegu. Z drugiej strony należy pamiętać, że profesjonalny stomatolog na bieżąco informuje pacjenta na temat przeprowadzanych czynności. W ten sposób buduje również ufność. Kompleksowa obsługa to dodatkowy atut, w przypadku podejmowania decyzji o wyborze placówki, czy gabinetu stomatologicznego. Dzieci przyzwyczajają się do konkretnych miejsc, bądź osób, dlatego wizyty w znanym miejscu dodatkowo łagodzą stres, a nawet zupełnie go niwelują. Ważne, aby również rodzice podchodzi do samej wizyty, jako normalnej, rutynowej czynności. Dlatego odradza się stosowanie nagród za ewentualne wyjście do dentysty, co tylko tworzy w myślach dziecka obraz trudniej do wykonania czynności, za którą zostanie nagrodzone. Stomatologia dziecięca, obok leczenia, skupia się na stworzeniu możliwie najlepszych warunków dla dziecka, które pozostawią mu przyjemne wspomnienia. Warto wybierać profesjonalne i nastawione na dzieci placówki, które specjalizują się w leczeniu najmłodszych pacjentów, by uniknąć traumy związanej z wizytami u stomatologa.