Na co zwrócić uwagę przy kupnie gabloty informacyjnej?

Gabloty informacyjne to bardzo praktyczne rozwiązanie dla firm, uczelni wyższych, urzędów czy domów kultury. Służą bowiem do łatwego przekazywania najważniejszych informacji wszystkim zainteresowanym, bez konieczności zwracania ich uwagi czy osobistego informowania każdej osoby. W ten sposób właśnie spółdzielnie mieszkaniowe informują o zmianach cen czynszu czy wizycie kominiarza, szkoły o terminie rozpoczęcia ferii czy istotnej zbiórki w danej szkole, a domy kultury zapraszają na swoje zajęcia. Najczęściej wywieszane są w charakterystycznym miejscu, które trudno komukolwiek przegapić.


Gabloty informacyjne https://abcprezentacji.pl/Gabloty-informacyjne-i-ogloszeniowe-k539/ noszą kilka nazw. Czy jednak powiemy o nich gabloty ogłoszeniowe czy też gabloty ekspozycyjne, w gruncie rzeczy chodzi o jedno - jasne i bezproblemowe przekazywanie treści innym. Istnieją dwa rodzaje gabloty: gabloty informacyjne zewnętrzne, montowane bezpośrednio na ścianach budynku lub na specjalnie do tego przeznaczonych stojakach oraz gabloty informacyjne wewnętrzne, które wieszane są na ścianach wewnątrz budynku. Miejsce dla gabloty wybierane jest indywidualnie - o ile informacja o kursach powinna być widoczna dla przechodniów, to już początek ferii jest wiadomością przeznaczoną konkretnie dla uczniów danej placówki szkolnej.


Największymi zaletami gablot informacyjnych są łatwość przekazywania informacji wszystkim zainteresowanym w jednym miejscu i o wybranym czasie, bez jednoczesnej konieczności informowania każdego z osobna. To bardzo ułatwia i organizuje życie danej jednostki - czy będzie to szkoła, czy też zakład pracy. Gabloty informacyjne służą również do wymiany pomysłów czy materiałów istotnych dla danej środowiska.


W obecnych czasach istnieje możliwość dostosowania wyglądu gabloty do wnętrza. Nie są już one takimi szarymi elementami, które niekorzystnie wpływały na całokształt i były raczej koniecznością z wygody niż ozdobą. Dzisiaj producenci proponują niebanalne wzornictwo, mnóstwo nowoczesnych kształtów i zdobień przy jednoczesnym zachowaniu znacznie większej widoczności prezentowanych wewnątrz gablot materiałów. Nie zmieniła się tylko cena - wciąż są to produkty użytkowe, za które nie musisz wiele zapłacić.


Gabloty informacyjne zewnętrzne


W wielu miejscach będą znacznie lepszym rozwiązaniem aniżeli umieszczanie widocznych jedynie dla wąskiej grupy gablot wewnętrznych. Warto jednak gabloty informacyjne zewnętrzne wybierać rozsądnie - są one znacznie bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, włamania i zniszczenie oraz warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz.


Większość obecnie produkowanych gablot zewnętrznych wyposażona została w specjalną blokadę bezpieczeństwa, która zapewnia ochronę przed włamaniami licznych wandali. Istotną różnicą, która przyszła z biegiem czasu i rozwoju produkcji, jest widoczność całej powierzchni ekspozycji. Dotychczas bardzo często chociaż częściowo była ona zasłonięta przez zamek, który obecnie jest niemal niewidoczny i najczęściej montowany w ramie aluminium, nie - jak dotychczas - na samym szkle. Niesie to ze sobą kolejne udogodnienia - gabloty informacyjne można otworzyć poprzez naciśnięcie drzwi. Tak zamontowany zamek pozwala również na wymianę szkła w razie jego stłuczenia bez konieczności zdejmowania całej gabloty.


Aby gabloty informacyjne zewnętrzne służyły ci przez lata, postaw na te o wysokim uszczelnieniu. Sprawdź, czy został użyty elastomer. Dodatkowo, bardzo dobrym rozwiązaniem będą otwory, które zapobiegają kondensacji pary wodnej.