Rekrutacja pracowników z Ukrainy

Są dwa sposoby wykorzystywane przez przedsiębiorców polskich w przypadku zatrudniania kadry pracowniczej ze wschodu. Jednym z nich będzie zamieszczenie ogłoszeń i samodzielne przeprowadzenie rekrutacji, jak również zajęcie się wszelkimi sprawami administracyjnymi. Drugim z kolei sposobem będzie pozostawienie tego typu zadań firmie zewnętrznej zajmującej się na co dzień weryfikacją pracowników zgłaszających się do agencji pośrednictwa pracy obcokrajowców, rekrutacją i finalnie zatrudnieniem np. Ukraińców, którzy bardzo chętnie poddają się tego typu procedurom, przyjeżdżają na zarobek i pracują w konkretnej branży przez określony czas, bądź nawet na stałe.

 

Wybór pracowników dla niedoświadczonego przedsiębiorcy może być nie lada wyzwaniem. Ze względu na możliwość skorzystania w tym względzie prawie połowa firm deklarujących się, że chętnie przyjmie pracowników ze wschodu korzysta z usług agencji pośrednictwa zatrudnienia obcokrajowców. Przyczyną takiego faktu jest przede wszystkim wygoda, jaką uzyskują właściciele podmiotów gospodarczych w związku z zatrudnieniem Ukraińców. Ponieważ wszelkie sprawy administracyjne, rekrutacyjne i poszukiwawcze odchodzą z obowiązków przedsiębiorcy ma on czas skupić się na ważnych zadaniach dotyczących należytego prosperowania swojego przedsiębiorstwa. Agencje zatrudnienia sąsiadów ze wschodu posiadają zazwyczaj bardzo obszerną bazę potencjalnych pracowników z Ukrainy, na podstawie której zwykle są dobierani pracownicy pod kątem branży i upodobań zleceniodawców. Rekrutacja pracowników z ukrainy http://ukrainskipracownik.pl/ na własną rękę z pewnością zajęłaby sporo czasu pracodawcy, tak samo jak przejrzenie przesyłanych zgłoszeń na zamieszczane ogłoszenia i wysyłanych CV, nie mówiąc już o tym, że samodzielne poszukiwanie pracowników ze wschodu mogłoby sprawić nieco problemów i potrwać znacznie dłużej, niż w przypadku zatrudnienia firmy zewnętrznej zajmującej się na co dzień tego typu sprawami na zlecenie.

 

Czas oczekiwania na pracownika z Ukrainy

Czas oczekiwania na pracownika z Ukrainy, przynajmniej takiego zatrudnianego na czas określony, na dany sezon, do pracy tymczasowej nie jest długi. Dlatego też pozyskanie na tych zasadach kadry pracowniczej nie trwa zbyt długo i firma bardzo szybko może uzupełnić braki w firmie. Firmy polskie, szczególnie te większe bardzo chętnie zatrudniają pracowników z Ukrainy. Jest to spowodowane tym, że sąsiedzi ze wschodu cieszą się dobrą opinią na rynku pracy, jak również są gotowi pracować po godzinach tudzież w weekendy, jeśli firma w taki sposób funkcjonuje.

 

Czy warto zatrudniać Ukraińców?

Z pewnością firmy, które miały przyjemność zatrudnienia Ukraińców mogą powiedzieć, że warto jest zatrudniać Ukraińców z wielu względów. Przede wszystkim dlatego, że są to pracownicy, którzy umiejętnie wykonują swoje obowiązki, rzetelnie wykonują swoją pracę, widać, że zależy im na pracy oraz starają się utrzymać za wszelką cenę na rynku polskim. Polska kadra pracownicza jednak często w zamian pracy w swoim kraju ucieka na zachód za lepszymi zarobkami, przez co w dużej mierze w polskich firmach tworzą się ogromne luki wypełniane szybko obcokrajowcami.