Turystyczny raj o krok- hiszpańskie Salou

Chciałbyś w czasie swojego urlopu wygrzewać się na skąpanych w południowym słońcu plażach, pod stopami czuć aksamitny, jasny i czysty piasek, obmywany pieniącymi się ciepłymi wodami morza? Nad głową mieć ogromne palmy, a w ręku kolorowy drink wraz z paterą tropikalnych, soczystych owoców? Jednocześnie świetnie wiesz, że nie stać cię na dalsze, zagraniczne wycieczki, tak kosztowne i generujące całe mnóstwo dodatkowych problemów. Cała przyjemność z marzeń musi minąć? Niekoniecznie, gdyż hiszpańskie plaże i cudowna turystyczna miejscowość Salou https://www.clickandgo.pl/destinations/spain/costa-dorada/salou-town pozwoli ci zrealizować wszystkie turystyczne zachcianki i weźmie pod uwagę twoje ograniczenia.


Salou to miejscowość w Hiszpanii, czyli jeśli się na nią zdecydujemy, nie musimy nawet opuszczać terenu Unii Europejskiej, Tym samym odpada całe mnóstwo nieprzyjemnych formalności papierkowych i konieczność użerania się z paszportem. Salou daje nam możliwość zakosztowania turystycznego raju w obrębie naszych wspólnotowych granic.

Salou- Hiszpania w pigułce. Chcąc zobaczyć najwspanialsze atrakcje turystyczno-wypoczynkowe Hiszpanii warto jest wybrać na swój cel tą urokliwą miejscowość położoną na wybrzeżu Morza Śródziemnego. W niektórych przewodnikach znajdziecie opinię mówiącą że, Salou to perła całego Costa Dorada, które stanowi jeden z najważniejszych pasm wybrzeży w Hiszpanii.


Wzmianki w przewodnikach i broszurach turystycznych polecają Salou, opinie turystów regularnie odwiedzających Hiszpanię, także je w pełni popierają. Turystyczne wyzwanie Salou to przede wszystkim 14 km plaż rozciągniętych wzdłuż wybrzeża. Czystych, pokrytych białym piaskiem, otoczonych palmami i śródziemnomorską roślinnością, a także spokojnym i przy wybrzeżu bardzo płytkim morzem. Nawet nie wychodząc z samego miasta możemy rozkoszować się przyjemnością spędzania czasu na trzech miejskich plażach, a park w Salou dostarczy nam dodatkowych wrażeń. Do tego należy wziąć pod uwagę klimat Hiszpanii w tym regionie. Salou pogoda zdecydowanie rozpieszcza, dni słoneczne to przewaga kalendarza, gorące słońce, delikatny wiatr od morza – same przyjemności, o którym można przekonać się w Salou. Costa Dorada słynie z dobrej i stabilnej pogody, ale ta specyficzna miejscowość ukryta w przytulnym zakątku hiszpańskiego wybrzeża jest jeszcze bardziej słoneczna.


Położenie tego turystycznego raju na mapie Hiszpanii sprawia, iż odwiedzający mogą korzystać nie tylko z atrakcji wypoczynkowych, typowo kurortowych, ale także z dość aktywnej turystyki kulturowej. Połączenie Salou- Barcelona jest bardzo dobre i szybko oraz wygodnie można zwiedzić stolice Katalonii, wraz z jej średniowiecznymi i mauretańskimi zamkami i innymi zabytkami. Jednak cała prowincja Tarragona ma wiele ciekawych atrakcji, kameralnych miasteczek i ogromnych zamków czy klasztorów, które tylko czekają na turystów. Nieodkryte skarby jakie prezentuje mapa Salou, czy całą Hiszpania to nie lada gratka dla zwiedzających.